Zespół RPR LEGAL

Kompetentni – Kreatywni – Kompleksowi 

Anna Rojek Radca prawny

Radca prawny, założycielka kancelarii  RPR LEGAL

Anna Rojek

Radca prawny Anna Rojek,  wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Mecenas Rojek posiada bogate doświadczenie zawodowe w prowadzeniu spraw sądowych z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa nieruchomości.

Mecenas Rojek zasiada w organach spółek, w tym między innymi w radzie nadzorczej spółki akcyjnej oraz zarządzie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego obejmującą bieżące doradztwo gospodarcze i korporacyjne. Od wielu lat obsługuje indywidualnych przedsiębiorców, spółki cywilne, spółki prawa handlowego, fundacje i stowarzyszenia.

Radca prawny Anna Rojek świadczyła usługi prawne przy licznych projektach deweloperskich, budowach i komercjalizacjach nieruchomości. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu najemców i wynajmujących w sporach związanych z wykonywaniem umów najmu.

Z sukcesem reprezentuje Klientów indywidualnych i biznesowych w sporach sądowych przed sądami powszechnymi wszystkich instancji. Śmiało wychodzi poza utarte schematy, co umożliwia skuteczne  rozwiązywanie nietypowych problemów prawnych.

Mecenas Anna Rojek patrzy na potrzeby biznesu z szerokiej perspektywy, dostrzegając całe spektrum kwestii, które winny być brane pod uwagę w toku obsługi prawnej Klientów. Za cel stawia sobie zapewnienie Klientowi obsługi najwyższej jakości gwarantującej realizację jego zamierzeń biznesowych oraz pełne bezpieczeństwo prawne.

Mecenas Rojek angażuje się w pomoc prawną pro publico bono, w tym dzialalność na rzecz kobiet. Wspiera czasopismo Business Women & Life, świadcząc pomoc prawną związaną z wydarzeniami organizowanymi przez redakcję magazynu oraz Fundację Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu pomagając przy organizacji charytatywnych wydarzeń i gal na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, Fundacji „Akogo”, oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religii.

Nadto udziela bezpłatnych konsultacji prawnych związanych z organizacją eventów dla kobiet biznesu takich jak Polish Businesswomen Congress oraz Polish Businesswoman Awards.

Pro bono wspiera również Fundację Ośrodek Rozwoju Badań i Edukacji podczas organizowanych konferencji naukowych, seminariów dla środowiska akademickiego oraz brifiengów krajowych i miedzynarodowych, w tym dla korpusu dyplomatycznego.

Udzielała wypowiedzi dla mediów takich jak: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza.

Of counsel / radca prawny

Jarosław Szczepański

Profesor Jarosław Szczepański posiada stopnie doktora prawa i doktora nauk politycznych uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktora habilitowanego uzyskany na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości. Jako Fulbright Fellow pracował na Ohio State Univeristy. Gościnnie wykładał na uniwersytetach chińskich w Makao i Zhuhai oraz szeregu uczelni amerykańskich m.in. Univeristy of Michigan, University of Texas czy Bowling Green State University.

Wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Profesor Szczepański zyskał doświadczenie zawodowe współpracując z firmami doradczymi oraz kancelariami, gdzie uczestniczył w projektach dotyczących prawa publicznego m.in. decyzji wydawanych przez komisję ds. reprywatyzacji w Warszawie. Jest autorem kilku projektów i uzasadnień do projektów ustaw.

Profesor posiada bogate doświadczenie zdobyte w pracy akademickiej, praktyce prawniczej oraz działalności eksperckiej. Jest ekspertem zarejestrowanym przy Komisji Europejskiej (numer ID: EX2018D331487) oraz ekspertem Narodowego Instytutu Wolności w zakresie finansowania działalności fundacji i stowarzyszeń.

W kancelarii wspiera projekty dotyczące trzeciego sektora (fundacji i stowarzyszeń) oraz zmierzające do zmiany prawa. W spektrum jego praktyki znajduje się nie tylko obsługa prawna i doradztwo świadczone klientom, ale również tworzenie i zarządzanie fundacjami.

Jarosław Szczepański

Radca prawny

Martyna Ciuja - Marczewska

Absolwentka studiów prawniczych prowadzonych przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Mecenas Martyna Ciuja – Marczewska ukończyła aplikację radcowską i została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Dzięki kilkuletniej współpracy z kancelariami prawnymi, zdobyła doświadczenie w wielu dziedzinach prawa. Aktualnie specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i handlowym, upadłościowym, prawie rodzinnym oraz prawie administracyjnym.

Radca Prawny Ciuja – Marczewska posiada bogate doświadczenie procesowe w reprezentacji Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Skutecznie prowadzi negocjacje ugodowe a także postępowania egzekucyjne. Świadczy pomoc prawną zarówno na rzecz osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Adwokat

Sandra Ostrowska

Adwokat, wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ukończyła z wyróżnieniem. Doświadczenie zawodowe zdobywała od wczesnych lat studiów, praktykując w sądach i renomowanych wrocławskich kancelariach prawnych oraz udzielając darmowych porad prawnych pro bono.

W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej w zakresie Gospodarki Nieruchomościami „Zarządzanie – Utrzymanie – Wycena”.

Obecnie przedmiot jej specjalizacji stanowią sprawy z zakresu prawa cywilnego, handlowego, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnego i opiekuńczego oraz odszkodowań za błąd medyczny, zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych jak i osób fizycznych. Zajmuje się również zagadnieniami prawnymi w dziedzinie prawa nowych technologii, e – commerce i ochrony danych osobowych. Ponadto prawnie wspiera przedsiębiorców świadczących usługi w branży kreatywnej oraz działającym na rynku nieruchomości.

Adwokat

Laura Urbańska

Adwokat, wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Coroczna stypendystka rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na Wydziale Prawa i Administracji.

Doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując w olsztyńskich kancelariach adwokatów i radców prawnych, pełniąc funkcję Ambasadora Fundacji Court Watch Polska z siedzibą w Toruniu oraz czynnie uczestnicząc w ogólnopolskich konferencjach naukowych.

Obecnie przedmiot jej specjalizacji stanowią sprawy z zakresu prawa karnego i prawa karnego skarbowego, prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz sprawy dyscyplinarne.

Młodszy prawnik

Natalia Krawczyk

Absolwentka dziennikarstwa na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Studentka IV roku prawa w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas studiów aktywnie działała w Studenckiej Poradni Prawnej ALK.

Od I roku studiów zdobywa doświadczenie w warszawskich kancelariach prawnych specjalizujących się w prawie cywilnym i rodzinnym, w tym prawie procesowym oraz prawie karno – skarbowym.

W kręgu zainteresowań Pani Natalii znajduje się prawo karne, postępowanie egzekucyjne oraz prawo cywilne skupiające się wokół zagadnień związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym, w tym tematyką spraw rozwodowych.

Scroll to Top